J.K. Rowling

J.K. Rowling on Harry Potteri raamatute autor. Harry Potteri idee tuli talle hilinenud rongireisi ajal ning loo kirjutamise ajal elas ta nii Inglismaal, Portugalis kui ka Šotimaal.

Harry, Roni ja Hermione Sigatüüka kooli seikluseid on tõlgitud enam kui 80 keelde, müüdud üle 500 miljoni eksemplari ja nende põhjal on tehtud kaheksa filmi. Lisaks kirjutas ta heategevuseks kolm Sigatüüka raamatukogu populaarset raamatut: “Lendluupall läbi aegade”, “Fantastilised elukad ja kust neid leida” ning “Bard Beedle’i lood”. “Fantastilised elukad” sai hiljem inspiratsiooniks uuele filmide sarjale, mille kirjutasid J.K. Rowling ja Newt Scamander. Sarja uusim film “Fantastilised elukad: Grindelwaldi kuriteod” linastus 2018. aastal.

J.K. Rowling jätkas Harry lugu lavastuses “Harry Potter ja äraneetud laps”, mille ta kirjutas koos dramaturgi Jack Thorne’i ja lavastaja John Tiffanyga ning mis on saanud suurt tunnustust nii Euroopas, Põhja-Ameerikas ja Austraalias. Samuti kirjutab ta pseudonüümi Robert Galbraith alt romaane täiskasvanutele ja on menuka Cormoran Strike’i krimisarja autor.

J.K. Rowling on saanud mitmeid tunnustusi ja autasusid, sealhulgas Briti Impeeriumi ordeni, Auleegioni ordeni ja Hans Christian Anderseni auhinna. Ta toetab´fondi Volant kaudu mitmeid heategevusprojekte ning on asutanud laste heategevusühingu Lumos.

Nii kaua kui ta mäletab, tahtis ta olla kirjanik ja on kõige õnnelikum oma toas lugusid välja mõeldes. J.K. Rowling elab koos perega Šotimaal.